پیامک فعال سازی | رمز یکبار مصرف

پیامک فعال سازی _ رمز یکبار مصرف چیست؟

 رمز یکبار مصرف را نباید با رمز یکبار مصرف ارائه شده توسط بانک مرکزی اشتباه گرفت. سیستم رمزهای یکبار مصرف که به نام پیامک فعال سازی مطرح است، رمزی است که برای یکبار از آن استفاده می شود. در ابتدا امنیت مخاطبان را تامین و ابزاری مفید برای توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل است. در اقدامی شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل  مستر اپ به تولید و ارسال OTP (رمزهای یکبار مصرف) پرداخته است. 

رمز یکبار مصرف (پیامک فعال سازی) رمزی برای احراز هویت کاربران هنگام ورود به اپلیکیشن هایی است که وب سرویس احراز هویت برای آن ها مهم و حیاتی است.

این رمز یک بار مصرف رمزی 4 رقمی بوده و نوعی از رمزهای یک بار مصرف پویا به حساب می آید. به این معنی که برای ورود کاربران در ابتدای ثبت نام آنها در اپلیکیشن، این رمز و کد OTP ارسال شده و چنانچه کاربران موفق به ثبت نام به هر دلیلی نشوند این کد اوتی پی در ارسال مجدد برای کاربر متفاوت از قبلی است.

شرکت طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل مستر اپ  اقدام به ارائه وب سرویس پیامکی و یا وب سرویس صوتی احراز هویت یا همان کد فعالسازی (رمز یک بار مصرف) OTP نموده است.

طریقه بدست آوردن پیامک فعالسازی رایگان به صورت زیر است:

1- ابتدا عضویت رایگان در مستر ای پی آی ( پشتیبان و ارائه دهنده ی رمزهای یکبارمصرف OTP)  را انجام دهید.

mrapi-panel 

 

 2- گزینه هنوز ثبت نام نکرده اید را انتخاب کنید. تا بتوانید به مرحله بعدی برای ثبت نام در پنل مستر ای پی آی وارد شوید. شماره موبایل خود را وارد نمایید و منتظر کد اعتبار سنجی 6 رقمی بمانید.

authentication for user

3- در این مرحله به تکمیل اطلاعات کاربر بپردازید. اطلاعاتی از قبیل نام، نام خانوادگی، رمز عبور برای آن تعیین نمایید و در آخر بار گذاری عکس خود و شماره ملی خود را قرار دهید.

 توجه کنید تعرفه ارسال پیامک 200 ریال بوده و مبلغ شارژ نمی تواند کمتر از 100,000 ریال است.

 

 

 

4- بعد از آن به مرحله اول برگشته و شماره موبایل و پسورد خود را وارد کرده و بعد از فعال شدن اکانت خود می توانید به پنل رایگان مستر ای پی آی متصل و جوین شوید.

5- در این مرحله نمونه کدها، نمونه پروژه ها، الگوها و شارژ حساب را در داشبورد خود مشاهده می کنید. در قسمت مدیریت پرداختها می توانید پرداختهای خود را ببینید.

 

 

مزایای استفاده از رمز یکبار مصرف OTP

رمز یکبار مصرف اوتی پی با قابلیت های ارائه شده درمستر ای پی آی پاسخگوی نیازهای توسعه دهندگان و طراحان وب سایت و اپلیکیشن، فریلنسرها، صاحبان کسب و کار و استارت آپها خواهد بود.